Blog - Nizkoenergeticke domy | CS KONCEPT trade

 
 
 
Kontaktujte nás, ochotne Vám pomôžeme cskoncept@cskoncept.sk +421 915 793 176 Hlavná 17, 930 40 Čakany Facebook - CSKoncept CSKoncept
 
 
 
Úvod > Blog
 

Nízkoenergetické domy a ich výhody voči bežnej výstavbe

Daň, akú si vyberá ľudská činnosť na Zemi, je čoraz vyššia. Každodenné aktivity obyvateľov svojou troškou prispievajú k zhoršeniu environmentálnej vyhliadky a prognózy nie sú práve najoptimistickejšie. Každá iniciatíva, ktorá sa pokúša zvrátiť a spomaliť tento negatívny trend je teda chválitebná. Využívanie metskej hromadnej prepravy, recyklovanie, prípadne stavba nízkoenergetických rodinných domov. 
Celý článok...
 

Všetko čo by ste mali vedieť o betóne

Používali ho už starí Rimania a dodnes patrí k najbežnejším stavebným materiálom vôbec. Je pevný, trvácny a osvedčený tisícročiami. Fyzikálne vlastnosti ho predurčujú do roly univerzálneho stavebného prvku a nedajú naň dopustiť ani najväčšie konštruktérske firmy na svete. Áno, uhádli ste, reč je o betóne. 

Celý článok...
 

Aký typ tienenia použiť vo vašom nízkoenergetickom dome?

Máme tu horúce letné mesiace a s nimi spojené návaly tepla. Ideálny čas len tak sa zobrať a ísť k vode. Čo však v prípade, že človek musí cez deň byť v rodinnom dome aj napriek letnému slnku na oblohe? Ak má byť pobyt medzi stenami znesiteľný je rozumné zainvestovať do kvalitného tienenia, teda do žalúzií, roliet a ďalších systémov. Okrem ochrany pred teplom môžete rozumnou voľbou dokonca aj ušetriť na energiách.

Celý článok...
 

Realizácia plochej strechy s atikou na rodinnom dome

Pozrite si našu fotogalériu, ako sme realizovali plochú strechu na bungalove s atikou. Hrúbka izolacie je 40 cm. Použitá hydroizolačná fólia je značky BAUDER THERMOFOL U15. Na vyspádovanie strechy sme použili spádový polystyrén značky ISOVER s 2% sklonom.

 

Rodinný dom snov - projekt na mieru

Rodinný dom je celoživotná investícia. Nejde o mobilný telefón či auto, ktoré je aj pri ukážkovej starostlivosti potrebné raz za čas vymeniť. Mal by preto spĺňať vysoký kvalitatívny štandard, nech sú jeho obyvatelia v maximálne spokojní.

Celý článok...
 

Fotovoltické panely a nízkoenergetické domy - symbióza šetrná k peňaženke aj životnému prostrediu

Keď svieti slnko, hneď máme príjemnejší deň. Ľahšie sa usmieva, aj robota ide od ruky. Ešte väčšiu radosť však majú vlastníci fotovoltických panelov na streche svojho domu. Pýtate sa prečo? Nuž, odpoveď je jednoduchá. Slnečné lúče im totiž produkujú energiu, s pomocou ktorej si ohrejú večeru, pozrú film v televízii a vôbec naplnia "šťavou" všetky elektrospotrebiče v domácnosti.

Celý článok...
 

Ako si harmonicky zariadiť interiér rodinného domu

Interiér rodinného domu je intímne miesto, priestor na regeneráciu, oddych a ďalšie osobné aktivity.  Pri jeho zariaďovaní je potrebné držať sa určitého systému, nie aranžovať izby a vybavenie na základe pudov. To vedie iba k chaosu. Každý si nájde spôsob, akým interiér zorganizovať podľa svojich predstáv.

Celý článok...
 

Tu postavím dom tam zasadím strom

Jedna z najdôležitejších a najťažších rozhodnutí vôbec. Aj vy si chcete postaviť svoj vysnívaný rodinný dom, no ešte stále hĺbate nad tým ako si vybrať ten správny pozemok na váš projekt. Výber konečnej lokality na stavbu pre vaše rodinné hniezdo zvažujte veľmi opatrne a dbajte na posúdenie každého kritéria. Váš čas strávený pri výbere pozemku je investíciou do spokojnej a bezstarostnej budúcnosti.

 

Celý článok...
 

Ultra-nízkoenergetický dom je riešením do budúcnosti

Otázkou energetickej úspory sa dnes už stretávame vo všetkých oblastiach nášho života. Tento trend už v plnej miere zasiahol aj oblasť stavebníctva. Od 1. januára 2016 sme sa začali riadiť zrevidovanou tepelnotechnickou normou (STN 73 0540-2:2012), ktorá sprísnila požiadavky pre všetkých tých, ktorý sa rozhodli po tomto dátume postaviť si svoj vlastný rodinný dom.

 

Celý článok...
 

Plánujete si postaviť nízkoenergetický dom? Začnite týmito krokmi

Možností je veľa a zorientovať sa je veľmi náročné. Jedna požiadavka je však pri stavbe domov v posledných rokoch univerzálna: všetci chceme bývať s čo najnižšími nákladmi na energie.

Celý článok...
 

REALIZÁCIA VNÚTORNÝCH ROZVODOV V RODINNÝCH DOMOCH Z THERMOTVÁRNIC

Pri realizácii vnútorných rozvodov vo vašom nízkoenergetickom alebo pasívnom dome z našich thermotvárnic (elektrické rozvody, zabezpečovací systém, príjem televízneho signálu...

 

Celý článok...
 

KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI THERMOTVÁRNIC PRE VÁŠ NÍZKOENERGETICKÝ ALEBO PASÍVNY RODINNÝ DOM

Každý, kto sa rozhodne postaviť nízkoenergetický alebo pasívny rodinný dom, sa na začiatku ocitne zoči-voči pred jednou z najdôležitejších volieb, ktoré ovplyvnia nielen celkový priebeh výstavby, ale aj následný charakter stavby. Voľba znie: z akého stavebného materiálu dom postaviť?

Celý článok...
 

Neopor: inteligentné riešenie pre nízkoenergetické a pasívne rodinné domy

Na základe náročných požiadaviek na úsporu energií  sa výskumníci zaoberali už dlhý čas myšlienkou vytvoriť dokonalý izolant vhodný pre využitiev stavebníctve. 

S inovatívným riešením prišla na trh firma BASF®, ktorá  zlepšila tepelno-izolačné vlastnosti EPS a vyvinula izolačný materiál novej generácie Neopor®.  Základom izolantu Neopor® od firmy BASF® je Styropor ®, ktorý obsahuje nanometrické častice grafitu.


 

Celý článok...