Thermotvárnice - Nizkoenergeticke domy | CS KONCEPT trade

 
 
 
Kontaktujte nás, ochotne Vám pomôžeme cskoncept@cskoncept.sk +421 915 793 176 Hlavná 17, 930 40 Čakany Facebook - CSKoncept CSKoncept
 
 
 
Úvod > Thermotvárnice
 
Materiál pre nizkoenergeticke domy - slide 1
Materiál pre nizkoenergeticke domy - slide 2
Materiál pre nizkoenergeticke domy - slide 3
Materiál pre nizkoenergeticke domy - slide 4
Materiál pre nizkoenergeticke domy - slide 5
 
 

Thermotvárnice pre obvodové murivo

Thermotvarnica pre obovdove murivoVďaka vynikajúcim tepelno-izolačným vlastnostiam a nízkym realizačným nákladom sú thermotvárnice ideálnym riešením pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych rodinných domov. Thermotvárnice tak prinášajú výraznú úsporu nákladov nielen pri samotnej výstavbe, ale  aj následne úsporu pri energetickej prevádzke domácnosti.

Použitím thermotvárnic pre obvodové murivo nízkoenergetických domov vzniká trojvrstvová konštrukcia s izolačnou vrstvou materiálu Neopor® z vonkajšej strany (5 - 20 cm) a z vnútornej strany (5 cm), hrúbka železobetónovej vrstvy je 15 cm. Výstavba rodinných domov s použitím thermotvárnic je rýchla, presná a funguje systémom Lego skladačky. Koeficient tepelnej vodivosti  steny je vynikajúci : od U=0,20 W/m2K až po 0,12 W/ m2K v závislosti od hrúbky použitých thermotvárnic.  

 

 

 

 Benefity, ktoré je možné zístať výstavbou domu z thermotvárnic :

Celý článok...
 

Thermotvárnice pre stropný systém

Thermotvarnica pre stropný systémThermotvrárnice pre stropný systém sa využívajú pre konštrukciu stropov pri výstavbe nízkoenergetických a pasívnych domov.  

Stropný systém je vhodný na preklenutie rozpätia maximálne 6 metrov, jeho transport a manipulácia si nevyžaduje pomoc žeriavu. Konštrukcia stropu s použitím stropných tvárnic je analogická s konštrukciou klasického keramického stropu, kde sa vkladajú medzi nosníky betónové vložky, ktoré u nás nahrádzame stropnými thermotvárnicami.

 

 

 

 Benefity, ktoré je možné získať použitím stropných  thermotvárnic:

Celý článok...